FeaturedKIBRIS

Girne Halk Kütüphanesi’nde vatandaşlara yönelik yeni hizmet

Kültür Dairesine Bağlı olan Girne Halk Kütüphanesi’nde, vatandaşlara yönelik yeni bir hizmet başlatıldı.

Kütüphanecilik hizmetleri yanında, birçok sanatsal etkinlik ve sergiye de ev sahipliği yapan Girne Halk Kütüphanesinin, halk tarafından daha fazla ziyaret edilmesi ve kullanılmasını teşvik etmek amacıyla, Kültür Dairesi Girne Halk Kütüphanesi’nde, vatandaşlara yönelik ücretsiz sandalye-Ofis Yogası kursları başlatıldı.

19 Şubattan beridir Salı ve Perşembe günleri 10.00-10.30 saatleri arasında Girne Halk Kütüphanesi Personeli Yoga Eğitmeni Gölgen Caymaz tarafından , sandalye-Ofis Yogası dersleri veriliyor.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Gölgen Caymaz, bu yoga dersleriyle , Girne Halk Kütüphanesine daha fazla vatandaşı çekmeyi hedeflediklerini belirterek, Kültür Dairesi Müdürlüğü onayıyla kurslara başladıklarını söyledi.

Yoga insanın kendiyle kurduğu bir bağ, kendine yolculuk, kendine gösterdiği sevgi ve şefkati ortaya çıkarmanın bir yolu olduğunu ifade eden Caymaz, uzun saatler masa başında çalışan, fazla vakti olmayan, sağlık sorunları , güç denge problemi olanlar ve sağlıklı olan herkesin yapabileceğini dile getirdi.

Ofis Yogasının, günümüzde, yoğun çalışma temposu ve tüm gün masa başında oturmanın getirdiği strese, dikkat eksikliği ve bel boyun sırt ağrıları gibi sorunlara karşı, çalışma ortamlarında, sandalye ve masa kullanarak uygulanabilecek basit yoga hareketleri ve nefes egzersizlerinden oluştuğunu söyleyen Caymaz, bu yolla sorunlara çözüm bulup insanın yaşam kalitesini arttırabileceğini söyledi.

Salı ve perşembe günleri 10.00-10.30 saatleri arasında yapılan ofis yogası derslerinin ücretsiz olduğunu belirten Caymaz, katılmak isteyen herkesi beklediklerini dile getirdi.

(BRT)

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı