CoronavirüsFeatured

“Geç oldu diye bu kadar politize edilmesi bizi çok üzmüştür”

Sağlık Bakanı Dr Ali Pilli BRT’de 18. Saat programına katılarak, epidemiyolojik rapor, Pandemi hastanesi ve Covid-19 ile ilgili verilen mücadele konusundaki soruları yanıtladı.

“KKTC’deki epidemiyolojik duruma ilişkin raporu” Cumhurbaşkanlığı’na iletme hedefinde olduklarını söyleyen Sağlık Bakanı Ali Pilli, “rapor bitmiştir, Cumhurbaşkanlığına bu raporun ulaştırma hedefimiz var” dedi.

Raporun İngilizcesi’nin de hazır olduğunu kaydeden Pilli, Cumhurbaşkanlığı’nın Sağlık Bakanlığı’na raporun hazır olup olmadığını sormadan böyle bir açıklama yapmasına üzüldüğünü belirtti.

Bakan Pilli, “Rapor yazılmıştır ve Meclis kürsüsünden de Türkçe’sini gösterdim.Tabi İngilizce’sini almadım. Bizim raporumuzun hem İngilizcesi hem Türkçesi hazırdır.Rapor basıldı ve çok iyi bir şekilde hazırlandı” dedi..

“RAPOR GEÇ OLDU AMA İYİ OLDU”

Dünya Sağlık Örgütü’nün istediği şekilde bir rapor hazırladıklarını vurgulayan Bakan Pilli, “Pandemi döneminde pratikte nasıl başarılı olmuşsak, raporda da başarılı olduk. Herkes diyor ki biraz geç oldu. Geç oldu ama sağlam ve iyi oldu” dedi.

“Rapor bir hafta önce veya sonra oldu. Bir saat geç oldu diye bu kadar politize edilmesi bizi çok üzmüştür. Bu süreci bu kadar başarılı götüren Sağlık Bakanlığını yıpratmak ve moralini bozmak için politika yapılmaktadır” diyen Bakan Pilli, Cumhurbaşkanlığı’nın açıklamalarının morallerini bozduğunu ifdae etti.

“SAĞLIK BAKANLIĞINI İTİBARSIZLAŞTIRMASI BİZİ GERÇEKTEN ÇOK ÜZMÜŞTÜR”

Ali Pilli “Eğer rapor İngilizce olarak basılmamış veya bir sıkıntı olsaydı ve Cumhurbaşkanlığına öyle bir bilgi gitseydi, dönüp bizi arayabilirlerdi. Kurumlarımız birbirine açıktır. Ama medya üzerinden bu durumu politize edip Sağlık Bakanlığını, kurumlarımızı itibarsızlaştırması bizi gerçekten çok üzmüştür” şeklinde konuştu.

 

“HAZIRLAMIŞ OLDUĞUMUZ RAPOR RUMLARDAN DAHA ÖNDE OLDUĞUMUZU HER YÖNÜYLE GÖSTERMEKTEDİR”

Bakan Pilli raporla ilgili söylemlerinde şu ifadelere de yer verdi:

“Samimiyetle söylüyorum bizim hazırlamış olduğumuz rapor ve hazırlanmakta olan raporlar Rumlardan daha önde olduğumuzu her yönüyle göstermektedir.Bizim çalışmalarımız Dünya Sağlık örgütü’ne de girecektir ve çalışmalarımız örnek teşkil edecektir”

(BRT)
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı