FeaturedKIBRIS

EL-SEN’den grev kararı

EL-SEN Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Genel Sekreter Ersan Kaşif, bugün saat 16:00 itibarıyla tüm Bölge Amirlikleri’nde ve Tesis Şube Amirliği’nde grev kararı aldıklarını ifade etti.

Kaşif’in açıklaması şu şekilde:

“Dün sabah itibarıyla daha önce gündeme getirdiğimiz yüksek borcu olan ve kuruma ödenmemesine rağmen enerjileri kesilmeyen ve/veya kesilse de KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanlığı tarafından yasadışı bir şekilde bağlanan kurum, kuruluş ve özel işletmelerin enerjileri tarafımızca bağlanmamıştır.

Biz nizamnamenin 19’uncu maddesini yerine getirmeyen ve suç işleyen KIB-TEK Yönetim Kurulu’nun yapmadığını yapdık ve toplumsal adaleti sağladık. Pazartesi gününden itibaren de adaleti tehsis etmek için kesmelere devam edeceğiz. Hiçbir baskı ve tehdide boyun eğmeyeceğiz.

Bu bağlamda KIB-TEK Yönetim Kurulu’nun Ulusal Birlik Parti’li üyelerinin nizamnamenin 19’uncu maddesine dayanarak aldığı karar tarafımızca hükümsüzdür.

Bu karar halkın değil kuruma borcunu ödemeyenlerin ve yönetim kurulunun hizmet ettiği partiye yaranmaktan başka bir şey değildir. Sendika olarak bu despot tavır karşısında bugün saat 16:00 itibarıyla tüm Bölge Amirlikleri’nde ve Tesis Şube Amirliği’nde grev kararı almış bulunmaktayız.

Halkımızın içi rahat olsun, biz onları mağdur etmeden, arızalara müdahale ederek ama mevcut UBP’li Yönetim Kurulu Üyeleri’nin de dikta tutumlarına boyun eğmeden mücadelemize devam edeceğiz. Tüm paydaş sendikalarımızı ve toplumumuzu haklı mücadelemizde bize destek olmaya çağırıyoruz.”

Voice of the Island/SM

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı