FeaturedSpor

Edim-Ayşe Macila birinciliğe sürdü

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu, düzenlediği 2020 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nı bu hafta sonu altıncı ve son yarışı olan 1. Ayer Argün Anı Rallisi ÇAĞKAN Yapı İskele Sistemleri LTD. ana sponsorluğunda ve TEZGÂH Cafe katkılarıyla Lefkoşa – Balıkesir’de gerçekleştirdi.

Ralli, bugün yarışın başladığı yer olan TEZGÂH Cafe önünde son buldu.

Kuzey Kıbrıs ralli camiasının sevilen ismi Ayer Argün anısına 1. Ayer Argün Anı Rallisi adında gerçekleştirilen yarışa 16 ekip start alırken, kırıcı geçen 6 Özel Etap sonucunda ancak 7 ekip finiş görebildi.

Yarışı, Genel Klasmanda;  Edim Macila – Ayşe Alptürk Macila ikilisi yarışı birinci sırada tamamlarken, Oktay Çocuk – Hüseyin Çocuk ikilisi ikinci ve Çağkan Bozalanlar – Mehmet Demirağ ikilisi ise yarışı üçüncü sırada tamamladı.

Sınıf 1’de; birinci Edim Macila – Ayşe Alptürk Macila olurken, ikiliyi Oktay Çocuk – Hüseyin Çocuk ve üçüncü olarak İbrahim Yolcu Argün – Şerife Argün ikilisi takip etti.

Sınıf N’de; birinci Çağkan Bozalanlar – Mehmet Demirağ ikilisi yarışı birinci olarak tamamladı.  Sınıf 4’te Mehmetali Yavaşoğlu – Sinan Yıldırımlar ikilisi yarışı birinci olarak tamamladı.

Sınıf T2’de; Serhat Karaoğlan – Şeref Karaoğlan ikilisi,Gençler de ise Akay Akbil-Arkın Şevketoğlu yarışı birinci olarak tamamladı. Kadınlar Co-pilot kategorisinde ise birinci Ayşe Alptürk Macila oldu.

1  – 7 Edim Macila            Ayşe Alptürk Macila        Mitsubishi Lancer Evo VI              00:38:09,1           1

2  – 2 Oktay Çocuk           Hüseyin Çocuk               Mitsubishi Lancer Evo IX              00:38:53,4           1

3  – 9 Çağkan Bozalanlar Mehmet Demirağ           Mitsubishi Lancer Evo IX               00:40:06,6           N

4  – 5 İbrahim Yolcu Argün           Serife Argün      Mitsubishi Lancer Evo VI               00:44:36,9           1

5  – 17 Mehmetali Yavaşoğlu       Sinan Yıldırımlar               Ford Fiesta R2                00:44:43,1           4

6  – 16 Akay Akbil                         Arkın Şevketoğlu      Mitsubishi Lancer Evo VI        00:46:18,1           1

7  – 19 Serhat Karaoğlan                Şeref Karaoğlan                  Tomcat                         00:48:18,0          T2

Voice of the Island/KKTOK

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı