EkonomiFeatured

Dövizde son rakamlar

Sterlin- dolar - euro kaç TL?

Sterlin- dolar – euro kaç TL? 17 Nisan 2019 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar/TL‘de düşüş, borsada yükseliş görüldü.

Bankalararası piyasada dolar/TL 5,72’nin altına geriledi. İstanbul seçimlerine ilişkin gelişmelerin takip edildiği piyasalarda Ekrem İmamoğlu’na mazbata daveti yapılması sonrası kur 5,7100’a kadar geriledi. Kur daha sonra 5.74 civarında seyrediyor.

Hafta başında yükselişe geçen dolar dün 5,8281’e kadar yükselmesi sonrasında yeniden 5,80’in altına inmişti.

Dolar/TL, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesinin ardından Türkiye-ABD ilişkilerine ilişkin artan iyimserliğin akşam saatlerinde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın açıklamaları ile desteklenmesiyle düşüşe geçmişti.

Çin’den gelen veri de dolardaki düşüşü destekledi. Çin ekonomisi, yılın ilk çeyreğinde 2018’in aynı dönemine göre yüzde 6,4 büyüme kaydetti. Yüzde 6,3’lük büyüme bekleniyordu.

Euro/TL 6,48 civarında hareket ediyor.

Sterlin/TL ise 7,48 bandına seyrediyor

Analistler, teknik açıdan dolar/TL’de 5,80’in altında kalıcılık sağlanması durumunda 5,70 ve 5,64 seviyelerinin gündeme geleceğini dile getirdi.

BORSADA YÜKSELİŞ

Borsada da yükseliş görüldü. Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,44 değer kazancıyla 98 bin 203 puandan tamamladı.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Haberler

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı