EkonomiFeatured

Dövizde son durum

Sterlin - dolar - euro kaç TL?

Sterlin – dolar – euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

TC Merkez Bankası’nın faizleri geçen hafta sabit tutması ardından dalgalanan ve cuma günü gelişmekte olan ülke para birimleri genelinde gözlenen değer kaybına paralel yönünü yukarı çeviren dolar/TL bu hafta 5,40’ın altında hareket ediyor.

Bankalararası piyasada dolar/TL 5,34 seviyesinde seyrediyor.

Dün analistlerin direnç olarak nitelendirdikleri 5,40’ın üzerini test eden dolar/TL, bu seviyelerde tutunamadı ve günü önceki kapanışının hemen üzerinde 5,3734 seviyesinden tamamladı.

Euro/TL  6,08 civarında işlem görüyor.

Sterlin/TL ise 6,76 civarında hareket ediyor.

Uzmanlar, yarınki ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı öncesinde, doların gelişmekte olan ülke para birimleri karşısında sınırlı bir şekilde değer kazandığını belirtti.

Küresel büyümeye yönelik endişeler ve Fed üyelerinin son dönemdeki “güvercin” açıklamalarına karşın faiz artışının yılın son toplantısında devam edeceği beklentilerinin ağır bastığını ifade eden uzmanlar, yarın Fed kararından ziyade karar metni ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını bildirdi.

Uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL’de 5,40 seviyesinin önemli direnç konumunda olduğunu kaydederek, olası düşüşlerde 5,30’un destek konumuna geldiğini söyledi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı