EkonomiFeatured

Döviz kurlarında son rakamlar

Sterlin- dolar – euro kaç TL? 23 Temmuz 2020 Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar, ABD ile Çin arasında artan gerilimin yatırımcıları temkinli davranmaya sevk etmesine paralel olarak başlıca para birimleri karşısında dip seviyelerden toparlanmaya çalışırken TL tarafındaki yatay hareket sürüyor.

TC Merkez Bankası, beklentilere paralel politika faizini değiştirmeyerek yüzde 8,25’te bıraktı.

TC Merkez Bankası’nın açıkladığı faiz kararının ardından

Dolar/TL 6,85 seviyesinden işlem görüyor

Euro/TL de 7,94’lerde değerleniyor.

Sterlin/TL ise 8,72 civarında hareket ediyor

Doların diğer para birimlerine karşı düşüşü bugün de devam ediyor. Üst üste 4 işlem günü süren düşüşünü bugüne taşıyan dolar endeksi, 94,78 ile 4,5 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Euro/dolar paritesi ise yükseliş eğilimini sürdürerek analistlerin direnç olarak nitelendirdikleri 1,16 seviyesini test etti. Parite, 1,1601 ile Ekim 2018’den bu yana en yüksek seviyesini görmesi sonrası 1,1580’den işlem görüyor.

Yeni tip corona virüs tedavisine ilişkin haber akışı ve Doğu Akdeniz başta olmak üzere jeopolitik gelişmelerin yanı sıra ABD’nin işsizlik başvurularının öne çıktığını kaydeden analistler, teknik açıdan dolar/TL’de 6,84-6,86 dar bandının izleneceğini bildirdi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı