EkonomiFeatured

Döviz kurlarında son rakamlar

Sterlin - dolar - euro kaç TL?

Sterlin – dolar – euro kaç TL? 5 Kasım 2019 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz alış satış fiyatlarında son durum.

Dün akşam saatlerinde başlayan yukarı yönlü hareketle 5,74’ün üzerini gören dolar/TL kuru, 5,75 seviyelerinde seyrediyor.

Euro/TL de 6,37’den işlem görüyor.

Sterlin/TL ise 7,40 civarına hareket ediyor.

 

Dün gün içerisinde 5,68’lere kadar çekilen dolar/TL kuru, akşam saatlerinde ABD borsalarının açılmasıyla yukarı yönlü hareketlenmeye başladı. Kurdaki yükseliş, Avrupa borsalarının kapanışıyla birlikte 5,74’ün üzerine kadar ulaştı.

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ekimde yıllık yüzde 9.26’dan yüzde 8.55’e geriledi, aylık bazda ise yüzde 2 arttı. Enflasyonun ekimde gerilemeye devam ettiğini gösteren dünkü veri, kurda sınırlı tepkiye neden oldu, kur 5,69 civarındaki seyrini sürdürdü.

Uzmanlar, bugün yurt içinde Hazine’nin düzenleyeceği ihaleler ve reel efektif döviz kuru, yurt dışında ise Euro Bölgesi’nde Üretici Fiyat Endeksi ve ABD’de hizmet sektörü PMI verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan dolar/TL’de 5,68’in destek, 5,75’in direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

Etiketler

Benzer Haberler

Başka Haberler

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı