EkonomiFeatured

Döviz hız kesmiyor: Euro 8,02, Sterlin ise 8,83 TL

Sterlin - dolar - euro kaç TL?

Sterlin – dolar – euro kaç TL? 28 Temmuz 2020 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Yaklaşık 2 aydır yatay seyreden dolar/TL kuru bugün 6,94 seviyesinde seyrediyor.

Dolar/TL, dün akşam saatlerinde kısa süreliğine de olsa ani yükselişle 7 seviyesine yaklaştıktan sonra yeniden bir aydan uzun süredir işlem gördüğü 6,85 etrafında dengelendi.

Euro/TL dün akşam 8,22 seviyelerine çıkarak tarihi zirvesini yenilemesinin ardından bugün 8,07 seviyelerinden işlem görüyor.

Sterlin/TL ise 8,83 civarında hareket ediyor.

Yatırımcılar Fed’in bu haftaki toplantısında son derece gevşek para politikasını teyit edeceğini ve belki de uzun vadede daha yüksek enflasyona göz yumacağının işaretini vereceğini bekliyorlar.

Uzmanlar, ABD’nin yeni teşvik paketine ilişkin gelişmeler, yeni tip corona virüs (Covid-19) tedavisine yönelik haber akışının gündemin odağında olduğunu belirtti.

Yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ABD’de konut fiyat endeksi, tüketici fiyat endeksi ve Richmond Fed imalat sanayi endeksi verilerinin takip edileceğini bildiren analistler, teknik açıdan dolar/TL’de 6,85-6,90 bandının izleneceğini kaydetti.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı