FeaturedKIBRIS

Dayanışma Evi’nden diplomatik çevrelere sunum

Dayanışma Evi 2018-2020 planlarını ve gelecek programlarını Kıbrıs’taki diplomatik çevrelere sundu.

Voice Of The Island-2018

Dayanışma Evi, Kıbrıs’taki diplomatik çevrelerle buluştu.  2018 – 2020 planlarını ve gelecek programlarını “Barışın yeniden inşa edilmesinde sanatın dönüştürücü gücü: Kıbrıs’ta barış kültürü inşasına yönelik sivil toplum çabalarını güçlendirme odaklı 2018 liderlik planı” isimli bir sunumla aktaran Dayanışma Evi ekibi, 2011-2017 yılları arası finansal raporları hakkında bilgi de verdi.

Katılımın yoğun olduğu etkinlik diplomatik çevreler tarafından oldukça beğeni topladı. Sunumun en ilgi çeken yanı, Dayanışma Evi’nin Kıbrıs’ta barışa yönelik taban destekli; sanat ve kültürü odak noktasına alan yaklaşımı, devam eden projeler, gelecek planları var finansal durumu oldu.

Toplumlararası uzlaşma çabalarına toplumların kendisi ile birlikte devam edeceklerini ve bu süreçte sanatı kişisel ve toplumsal travmaları iyileştirmek için bir araç olarak kullanacaklarını vurgulayan Dayanışma Evi ekibi, etkinliğe katılan herkese destekleri ve katkıları için teşekkür etti.

Dayanışma Evi Direktörü Marina Neophytou etkinlik sonunda yaptığı açıklamada; Güvenlik Konseyi’nin sivil toplum ve kadınların barış sürecine katılımlarının önemine yönelik; sivil toplumu sürdürülebilir bir barış için stratejiler geliştirmeye davet ettiği açıklamayı hatırlatarak, özellikle gençliğin etkin katılımını sağlayacak olan programların önemini vurguladı. 

Neophytou konuşmasında; Bizim görevimiz, sanatı barış faaliyetlerine dahil etmek ve çatışma içerisindeki insanların kendilerini ifade edebilecekleri, iyileştirebilecekleri ve uzlaşabilecekleri bir alan yaratmaktır. Çünkü bu süreçte toplumu unutmak, barışı bütünüyle unutmak anlamına gelirsözlerini ifade etti.

Dayanışma Evi’nin programları ile ilgili detaylı bilgiye www.home4cooperation.info  veya +90 548 834 57 40 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Voice Of The Island-2018

Etiketler

Benzer Haberler

Başka Haberler

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı