FeaturedKIBRIS

DAÜ giriş ve burs sınavı 5 Haziran’da

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ) KKTC’li öğrenciler ile KKTC lise ve dengi okullarında kesintisiz eğitim görmekte olan TC’li öğrencilere yönelik DAÜ–Giriş ve Burs Sınavı 2017, 5 Haziran Pazartesi günü 10:00 – 12:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

DAÜ Rektörlüğü’nden verilen bilgide, DAÜ – Giriş ve Burs Sınavı 2017’nin, Gazimağusa’da DAÜ Kampüsü ve Lefkoşa’da Türk Maarif Koleji’nde yapılacağı belirtildi. Sınava başvuru tarihlerinin 2 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında olduğu kaydedilerek, başvuruların Gazimağusa’da DAÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne ve 22 Mayıs tarihinden itibaren de Lefkoşa’da Atatürk Öğretmen Akademisi’ndeki DAÜ Sınav Başvuru Merkezi’ne yapılabileceği açıklandı. Sınava başvurular ayrıca daha sonra duyurulacak bir program çerçevesinde KKTC liselerine gerçekleştirilecek olan ziyaretler esnasında da yapılabilecek.

Sınava giriş harcının 50 Türk Lirası olduğu belirtilen açıklamada, sınav harcının Kooperatif Merkez Bankası’nın her hangi bir şubesinden DAÜ’nün 100640 numaralı hesabına veya Lefkoşa’da DAÜ Sınav Başvuru Merkezi’ne başvuru esnasında yatırılabileceği belirtildi. Ayrıca okul ziyaretlerinde başvuru sırasında da sınav giriş harcı ödenebilecek.

Sınava başvuracak olan öğrencilerin, kimlik kartı fotokopisi, banka dekontu ve 2 adet vesikalık fotoğraf ile, başvurularının kabul edileceği belirtildi. Açıklamada sınava girecek olan öğrencilerin sınav günü saat 09:30’da sınav merkezlerinde hazır bulunmaları ve yanlarında kimlik kartlarının ve sınav giriş belgesinin olması gerektiği de ifade edildi.

DAÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, sınavın Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, Sosyal Bilimler testlerinin yanı sıra dil bölümleri için İngilizce Dil Testi ve görsel yetenek isteyen bölümler için ise Görsel Yetenek Testi’nden oluşacağı vurgulandı.

Sınava katılacak olan tüm adayların dört temel testi cevaplandırmaları gerektiği hatırlatılan açıklamada, tüm adayların Matematik – Fen (MF), Türkçe – Matematik (TM) ve Türkçe – Sosyal (TS) puanlarının hesaplanacağı belirtildi. Ayrıca, adayların ilgili testleri cevaplandırmaları halinde İngilizce Dil (İD), Görsel Yetenek (GY), Müzik Puanı (MP) ve Spor Puanı (SP) da hesaplanacak.

Müzik Öğretmenliği ve Spor Bilimleri programlarını tercih edecek olan adayların 5 Haziran 2017’de yapılacak olan Giriş ve Burs Sınavı öncesinde 29 Mayıs – 02 Haziran 2017 tarihlerinde yapılacak olan yetenek sınavına girmeleri gerektiği belirtilen duyuruda, yetenek sınavı için adayların ilgili bölümlere başvurarak randevu almaları gerektiği ifade edildi.

Kaynak: BRT

Etiketler

Benzer Haberler

Bu sayfa toplamda 2,872 saniyede yüklendi.
Başa dön tuşu
Kapalı