DÜNYAFeatured

Çipras Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeleri değerlendirdi

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras Türkiye ve Yunanistan savunma bakanlıkları heyetleri arasında devam eden görüşmeleri ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeleri değerlendirdi.

Çipras Türkiye’yi kışkırtıcı eylemlerde bulunmakla suçladı.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, pazar günü düzenlenecek Avrupa Parlamentosu ve yerel seçimler öncesi devlet televizyonu ERT’ye mülakat verdi.

Türkiye ve Yunanistan savunma bakanlıkları heyetleri arasında Ege Denizi’nde güven artırıcı önlemler ve iş birliğine yönelik görüşmeleri değerlendiren Çipras, “Görüşmeler iyi bir ortamda gelişti. Komşumuz da Ege’de olası bir kaza tehlikesini anlıyor ” diye konuştu.

Çipras, Türkiye ile görüşmelere yönelik muhalefet ve basından gelen eleştirilere yanıt olarak, iletişim kanallarının her zaman açık tutulması gerektiği mesajını verdi.

Doğu Akdeniz’deki gelişmelere ilişkin Türkiye’yi “tahrik edici hareketlerde bulunmakla” suçlayan Çipras, “Biz anlaşmayı arzu ederken Türkiye konuşmayı reddediyor, kışkırtıcı eylemlerde bulunuyor. Türkiye’nin bu taktiği çıkmazdır ve günün sonunda bunu anlayacaktır” iddiasını yineledi.

(BRT)

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı