FeaturedKIBRIS

Çavuşoğlu Koop-Süt’te incelemelerde bulunduBu haber 1 yıldan eski olduğu için bazı resimler görünmeyebilir veya hatalar ile karşılaşabilirsiniz.Bu haber hakkında sorun bildirmek isterseniz https://www.voiceoftheisland.com/iletisim/ adresinden bize ulaşabilrsiniz.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu bir süre önce süt ve süt ürünleri üreten firmalara başlattığı ziyaretlerini sürdürüyor. Bakan Çavuşoğlu bu çerçevede bugün Koop Süt’e giderek yetkililerden bilgi aldı ve fabrikada incelemelerde bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, 58 çeşit ürün piyasaya süren Koop Süt’ün keçi sütü üretimini artırması gerektiğini, bunun için de keçi sütü üreticilerine gerekli olan taşıma tankerini sağlayacağını belirtti. Kıbrıs Türk Halkının Koop-Süt’e sahip çıkarak, bugün bu noktaya geldiğini belirten Bakan Çavuşoğlu, şuan süt ürünlerini Arap ülkelerine ve Türkiye’ye ihraç eden Koop-Süt’ün 6 ay sonra Avrupa’ya da pazarlayabilmesi için kapıların açılacağını ifade etti. Koop-Süt Genel Müdürü Salih Yücesoylu da, Koop-Süt’ün günlük 80 ton sütü sıfır stokla ürün haline dönüştürme pazarı olduğunu belirtti.

Yücesoylu, “2017 yılının sonunda çok iyi olacağımızı grafikler gösteriyor. Üretim, Muhasebe ve Pazarlama olmak üzere 150 çalışanımızla kaliteden asla ödün vermeden ülkenin lideri pozisyonundayız” dedi.

Tüketimde son noktaya kadar ürünlerinin arkasında olduklarını belirten Yücesoylu, Koop-Süt kapılarının herkese açık olduğunu da söyledi.

Bakan Çavuşoğlu’na Koop-Süt Üretim Kalite Güvence Müdür Muavini Tuğşen Çıldam da fabrikada üretilen ürünlerle ilgili detaylı bilgi verdi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

İnternetsiz kullanım yapıyorsunuz.

Kapalı