FeaturedKIBRIS

Büyükoğlu: Otelde konaklayanlardan biriydim

Halkın Partisi Güzelyurt Milletvekili Hasan Büyükoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada dün gece Çatalköy’de meydana gelen yangın ve patlama olayında Acapulco Otel’de ailesi ve kendisinin de bulunduğunu söyleyerek krizin çok iyi yönetildiğini söyledi.

Büyükoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“Akşam ailem ile birlikte Acapulco hotelde konaklayanlardan biriydim. Odamızda bulunduğumuz sırada çok şiddetli bir patlama ile camlar kırıldı ve odanın her yanına savruldu. Yaralanmamamız bir mucize idi. Böyle bir olay karşısında Hotelde konaklayanların yaşadığı korku ve paniği hayal bile edemessiniz. Tam da bu nokta da 2,500 kişinin başarılı bir şekilde güvenli bir bölgeye tahliye edilmesi Hotel Yönetimi açısından önemli bir sınavdı. Güvenli bölgeye hızlı bir şekilde tahliye edilme işlemi can kayıplarını yaşanmasını önlemiştir. Yine konuklara güvenli bölgede verilen psikolojik ve lojistik destek ile kriz çok iyi yönetildi.
Bu krizi başarılı bir şekilde yöneten başta Acapulco Hotel Yönetim kurulu Başkanı Ünal Çağıner’e ve hotel çalışanlarını canı gönülden kutlarım . Acapulco Hotel müşterilerine , Çatalköy halkına , Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığına ve tüm halkımıza geçmiş olsun der bir daha bu tür olayların yaşanmaması için el birliğiyle çalışmamız gerektiğini vurgularım.”

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı