FeaturedKIBRIS

Britanya’daki başarılı Kıbrıslı Türkler ikinci kez belirleniyor

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi’nin (CTCA UK) bir ilke imza atarak 2017 yılında ilk kez düzenlediği ve ülkedeki başarılı Kıbrıslı Türklerin ödüllendirildiği törenin ikincisi düzenleniyor. 

Britanya’daki Kıbrıslı Türklerin başarılarını kutlayacağı ikinci Gala ve Ödül Töreni 12 Ekim Cumartesi gecesi gerçekleştirilecek. Merkez Londra’da, Bloomsbury’deki Royal National Hotel’de düzenlenecek olan black tie etkinlikte, ödül töreninin yanı sıra canlı müzik, dans ve eğlence de olacak.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Gecede verilecek olan 26 ödül arasında Yılın Kadın ve Erkek Rol Modelleri, Yükselen Yıldızlar ve Hayat Boyu Başarı Ödülü de yer alıyor. Gala’nın ilk kez düzenlendiği 2017 yılında, ödül kazananlar arasında çığır açan aktivist Akile Işın, iş insanı ve BBC Dragonlarından Touker Suleyman, ünlü şef Selin Kiazim, televizyon siması Kem Cetinay ve dansçı Özgen de vardı.

2019 yılının kazananları, CTCA’in ve toplumun önde gelenlerinden oluşan bir jüri tarafından belirlenecek. En İyi Sivil Toplum Aktivisti ödülü halk oylaması ile belirlenecek. Adaylar ve nasıl oy verileceği Eylül ayı başında duyurulacak.

Şirketler de etkinlik veya ödül sponsoru olarak ve etkinlik broşürüne reklam vererek Gala’nın bir parçası olabilecek. İlgilenenlerin en kısa zamanda CTCA UK Başkanı Leyla Kemal ile iletişime geçmesi gerekiyor.

Etkinliğin tüm kazancı CTCA UK’nin gelecek projeleri için kullanılacak. Kâr amacı gütmeyen ve gönüllülük esasına dayanan CTCA UK, tam zamanlı bir eleman ve bir bina edinerek topluma daha iyi hizmet etmeyi amaçlıyor.

Tüm Kategoriler

CTCA En Katılımcı Başkan 2019

CTCA Öne Çıkan Festival Gönüllüsü 2018 & 2019

CTCA Kıbrıs Türk Kültür Festivali’nin Ana Sponsoru 2018 & 2019

En İyi Kıbrıs Türk Derneği veya Topluluğu 2019: CTCA Üye & Üye Olmayan Dernekler

Hayat Boyu Başarı Ödülü 2019: erkek + kadın

Onur Ödülü 2019

Yılın Kıbrıslı Türk Yardımseveri 2019

İngiltere’de Kuzey Kıbrıs’ı En İyi Şekilde Tanıtma 2019

Kıbrıs Türk Kültürünü En İyi Yaşatan Kişi/Grup 2019

Yılın Kıbrıslı Türk Şirketi 2019: büyük + küçük

Yılın Kıbrıslı Türk Sanatçısı 2019

Yılın Kıbrıslı Türk Sporcusu 2019

Halkın Seçimi: En İyi Sivil Toplum Aktivisti 2019

Kıbrıs Türk Mirasına Önemli Katkı 2019

Yılın Yükselen Kıbrıslı Türk Yıldızı 2019: erkek + kadın

Yılın Kıbrıslı Türk Rol Modeli 2019: erkek + kadın

19 Mayıs’ın 100. Yılı Şiir Ödülü


CTCA UK Hakkında, www.ctcauk.com

1983’te kurulan CTCA, Britanya’daki Kıbrıslı Türk toplumu için en büyük çatı kuruluştur. Britanya’ya göçlerinin 100. Yılını 2017’de geride bırakan 300.000 Kıbrıslı Türk’e ulusal düzeyde temsilcilik yapmayı hedeflemektedir.

Gönüllülük esasına dayanan CTCA, üye dernekleriyle beraber Kıbrıs Türk kültürü ve mirasını tanıtmaktan, Kuzey Kıbrıs ve İngiltere arasındaki köprüleri güçlendirmeye ve doğrudan uçuşlar gibi toplumu yakından ilgilendiren konularda İngiliz hükümeti ile lobi yapmaya kadar birçok alanda önemli rol oynamaktadır. Ayrıca Türk okullarını birbirlerine bağlayan İngiltere Türk Dili, Kültürü ve Eğitim Konsorsiyumu’nun kuruluşuna öncülük etmiştir.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı