FeaturedKültür&Sanat

Beş fotoğrafçılık derneği Dünya Fotoğrafçılar gününü kutlayacak

Beş güzide Fotoğrafçılık Derneğimiz ile Dünya Fotoğrafçılar Gününü Kutluyoruz.

 ‘ Ben fotografçılığın hikayelerini de  anlatma gücüne, nesillere ilham verme ve dünyayı değiştirme amacı olduğuna inanıyorum.– Korske Ara (Founder)”

Fotoğraf yalnızca fotoğrafçısını değil, düşünürlerini,  fotoğraf karesine takılan insanları, mekanları ve taşıdığı ülkeyi, düyayı da ilgilendirir. Fotoğraflara  tanıklık da edebilmeli ki değeri artabilsin.

Dünya Fotoğraf Günü Dagereotip yani Louis Daguerre tarafından keşfedilen, gümüş levha üzerine fotoğraf çekme tekniğinin  icadıyla birlikte  Fransız hükümeti tarafından ilk kez 19 Ağustos 1839′da tüm dünyaya hediye edilen bir buluş olarak resmi şekilde açıklandı. O günden bu yana da tüm fotoğrafseverler tarafından “Dünya Fotoğrafçılık Günü “olarak kutlanıyor.    Kaynak ;   https://www.bukrek.com/gun/fotograf-gunu

DÜNYA FOTOĞRAFÇILAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

Fotoğrafı kutlamak ve fotoğrafın ne kadar özel olduğunu hatırlatmak için geçen yıl olduğu gibi Ülkemizin 5 güzide fotoğraf derneği FODER, KIFSAD, FODOS, GİFDER ve DİFSAD’ın ortak organizasyonda 22-23-24 Ağustos tarihlerinde yer alacak etkinliklerle kutlanacaktır.

22 Ağustos 2019 saat 18:00 – fotoğraf sunumları – Lefkoşa AKM
23 Ağustos 2019 saat 18:00 – fotoğraf derneklerinin tanıtımları ve fotoğraf sanatı ile ilgili değerlendirmeler – Lefkoşa AKM
24 Ağustos 2019 saat 18:00 – Kıbrıslı Türk Fotoğrafçılar Karma Sergisi – Büyük Han Lefkoşa

Tüm fotoğraf tutkunlarını aramızda görmek dileğiyle..

.Haber: Şirin Gazi

Voice of the Island – 2019

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı