FeaturedKIBRIS

Bay-Sen’den bayramda eylem uyarısı!

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası (Bay-Sen) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Sakallı,  BRT çalışanlarının dini ve milli bayramlarda çalışmalarından kaynaklanan ek  mesailerinin hala ödenmediğine dikkat çekti ve “bayramda yayınların devam etmesi, çalışanlarının iş bırakmaması için mesailerin ödenmesi” çağrısında bulundu.

Sakallı yazılı açıklamasında, nisan ayında yaptıkları uyarının üzerinden bir ay geçtiğini, çalışanların 2017 Ağustos ayından itibaren 10 aylık ek mesai alacağı bulunduğunu ifade etti ve ek mesailerin hala ödenmemesini iyi niyetten yoksun bir davranış olarak nitelendirdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sendikamız Bay Sen, bir süre önce kurumda yaşanan sorunları kamuoyunun dikkatine getirerek, yöneticileri sorunların çözümü yönünde uyarmıştı. Nisan ayında yaptığımız uyarının üzerinden bir buçuk ay geçti.

Bazı sorunların çözümü için küçük adımlar atılmış olsa da, çözümü belli bazı sorunlar için kalem dahi oynatılmadı. Bütçeye bağlanan ek mesai sorunu ki bu yalnızca dini ve milli bayramlarda elzem servislerinin zorunluluktan kaynaklanan ek mesaisidir, bir türlü ödenmedi.

BRTK çalışanlarının Ağustos 2017’den itibaren 10 aylık ek mesai alacağı var. BRTK bütçesi meclisten geçti ancak ek mesailer hala ödenmemektedir. Sendikamız bu durumu iyi niyetten yoksun bir davranış olarak değerlendirmektedir. Çalışanların bu hakkının gasp edilmeye devam edilmesi halinde kurumdaki çalışma barışı bozulacaktır.

Bunun sorumluluğu ise bize değil, ek mesaileri ödememekte ısrar eden kurum müdürüne ait olacaktır.

Bu BRTK yönetimine son uyarımızdır. Cuma günü bayramdır ve bayram günü elzem servislerin çalışması ek mesaiye bağlıdır. Bayramda yayınların devam etmesi kurum çalışanlarının iş bırakmaması için yönetimin bu bir iki günü iyi değerlendirmesini temenni ederiz. Aksi halde sendikamız bundan önce de olduğu gibi bu duruma etkili eylemlerle yanıt verecektir.”

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı