FeaturedKIBRIS

“Başbakanın ısrarla sürdürdüğü üslubu yakışıksız”

KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ın, Türkiye’de verdiği bir demeçte, Cumhurbaşkanı Akıncı’yı “Kıbrıs Türk Halkını maceraya sürüklemekle” itham ettiğini kaydeden Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, “Bu üslup, Başbakanın ısrarla sürdürdüğü yakışıksız üslubun yeni bir örneğini teşkil etmiştir” dedi.

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın halkın desteği ile doğru ve gerçekçi çizgide politikalarını sürdürmeye devam edeceğinin altını çizen. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu’nun açıklaması şu şekilde:

KKTC Başbakanı Sayın Ersin Tatar, Türkiye’de verdiği bir demeçte müzakerelerle ilgili olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı’yı, “Akıncı ve arkadaşları” diyerek “marjinal ve azınlık gruplar” yakıştırması yapmak suretiyle “Kıbrıs Türk Halkını maceraya sürüklemekle” itham etmiştir. Bu üslup, Başbakanın ısrarla sürdürdüğü yakışıksız üslubun yeni bir örneğini teşkil etmiştir.

Hiçbir Başbakan, kendi Cumhurbaşkanı’nı özellikle yurtdışında böyle etik olmayan bir üslupla karalamaz. Sayın Cumhurbaşkanımız, halkın ciddi oranda oyu ve güveni ile bu makamdadır ve halkımızı en iyi şekilde temsil etmektedir.

Yapılan araştırmalar da halkımızın Cumhurbaşkanı’na duyduğu güvenin artarak devam etmekte olduğunu göstermektedir.

“Marjinal ve azınlık gruplar” ile “Akıncı ve arkadaşları” söylemleriyle aslında sadece Cumhurbaşkanımıza değil ona büyük destek veren halkımıza da büyük bir saygısızlık yapılmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, halkın desteği ile doğru ve gerçekçi çizgide politikalarını sürdürmeye devam edecektir.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı