FeaturedKIBRISVOİ Özel Haber

Badmintonculardan Mağusa’ya iki toplumlu gezi

Tünay MERTEKCİ

Kıbrıs’ın kuzeyinden Lefkoşa Badminton Kulübü ile Kıbrıs’ın güneyinden Morfotikos Badminton Kulübü dün Mağusa’ya iki toplumlu bir kültürel gezi gerçekleştirdi.

40 Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk ile gerçekleştirilen geziye, Morfotikos Badminton Kulübü Başkanı İrini Hadjiharalambus, Sekreter Emilios İoannou ile Neoklis Antoniou ve üye Andreas Economides de katıldı.

Lefkoşa Badminton Kulübü’nden ise Hüseyin Özün Yamaç’ın katıldığı gezi, Pazar günü saat sabah 10.00’da başladı ve akşamüzeri 17.00’de sona erdi.

“Etkinliklerimize 2003’ten beri devam ediyoruz”

Mağusa’daki müze ve kiliselerin ziyaret edildiği etkinlikte, badminton sporuna gönül veren Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rumlar hem güzel bir Pazar günü geçirdi hem de aralarındaki bağı geliştirdi.

Mağusa’da bulunan Salamis Antik Tiyatrosu’na gelindiği sırada etkinliğin ayarlanmasında büyük emeği geçen Lefkoşa Badminton Kulübü’nden Hüseyin Özün Yamaç’a plaket taktim edildi.

Yamaç’a plaketi Morfotikos Kulübü Başkanı İrini Hadjiharalambus tarafından taktim ederken, “Bu etkinliğin en iyi şekilde gerçekleşmesi için büyük çaba sarf eden Hüseyin Özün Yamaç’a teşekkürü borç biliriz. Ayrıca bugün bizi burada yalnız bırakmayan tüm arkadaşlarımıza da teşekkür ederim. Kulüplerimiz 2003’ten beri iki toplumlu etkinlikler gerçekleştiriyor. Kıbrıs’ın kuzeyinde ve güneyinde iki toplumlu birçok badminton karşılaşması da yaptık. Tekrardan bu etkinliğin gerçekleşmesi için katkı koyan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Bu kez Kıbrıs’ın güneyinde…

Etkinlik sorumlusu olan Lefkoşa Badminton Kulübü’nden Hüseyin Özün Yamaç da plaketini alırken teşekkür konuşması gerçekleştirdi.

Yamaç etkinliğe katılan herkese teşekkür etti ve iki toplumlu etkinliklerin öneminde dikkat çekti. Uzun yıllardır Morfotikos Kulübü ile bağlantılarının olduğunu ifade eden Yamaç, hem sportif hem de kültürel alanda etkinliklerine devam edeceklerine vurgu yaptı.

Yamaç sözlerini “Bir ay sonra gerçekleştireceğimiz diğer etkinlikte görüşmek dileğiyle” diyerek sonlandırdı. Etkinliğin bitiminde kulüp yetkilileri, bu tarz bir kültürel gezinin bu kez Kıbrıs’ın güneyinde gerçekleştirileceğini söyledi.

(Voice of the Island 2019)

 

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı