FeaturedKIBRIS

Aydın Denktaş son yolculuğuna uğurlanıyor

Aydın Denktaş Lefkoşa Kabristanlığı’nda oğlu Raif'in yanına defnedildi

Merhum Rauf Raif Denktaş’ın eşi, Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın annesi Aydın Denktaş bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.

Bir aydır tedavi gördüğü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde cumartesi hayatını kaybeden Aydın Denktaş (85) için, bugün Selimiye Camii’nde cenaze namazı kılındı.

Yoğun katılımın olduğu cenazede, Aydın Denktaş’ın oğlu Maliye Bakanı Serdar Denktaş, gelini Müge Denktaş, kızları Değer Denktaş, Ender Denktaş Vangöl ve torunlarını taziyeleri kabul etti.

Cenazeye, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Tufan Erhürman, Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan, ana muhalefet partisi UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar askeri erkan, çok sayıda vatandaş ve sevenleri katıldı.

Cenazede, Aydın Denktaş’ı son yolculuğuna uğurlamak ve ona dua okumak için KKTC ve Türkiye bayrağına sarılı ve üzerinde baş örtüsü ile çiçeklerle donatılmış tabutu önünde uzun kuyruklar oluştu.

Din İşleri Başkan Yardımcısı Mustafa Küçük cenaze namazını kıldırırken, Din İşleri Başkan Yardımcısı Fahrettin Öğdü de dua edip helallik istedi.

Cenaze namazı kılınırken oğlu Serdar Denktaş, annesinin tabutu başında gözyaşlarına hakim olamadı.

Cenaze namazı ardından Aydın Denktaş gözyaşları ve dualarla vasiyeti üzerine Lefkoşa Mezarlığı’ndaki aile mezarlığında, trafik kazasında hayatını kaybeden oğlu Raif Denktaş’ın yanına gömülmek üzere uğurlandı.

Aydın Denktaş Lefkoşa Kabristanlığı’nda oğlu Raif’in yanına defnedildi

Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş’ın eşi, Maliye Bakanı ve Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın annesi Aydın Denktaş, Selimiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Lefkoşa Kabristanlığı’nda toprağa verildi.

Denktaş, vasiyet ettiği şekilde, trafik kazasında hayatını kaybeden oğlu Raif Denktaş’ın yanına gömüldü.
Maliye Bakanı Serdar Denktaş, gelini Müge Denktaş, kızları Değer Denktaş ile Ender Denktaş Vangöl ve torunları, gözyaşları içinde annelerini son yolculuğuna uğurladı.
Mezarlıktaki törene Başbakan Tufan Erhürman, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan, TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Milletvekilleri Fatih Şahin ve Tuğrul Türkeş, bazı bakan ve milletvekilleri, bürokratlar, askeri erkan, iş insanları, dernek, sendika yetkilileri, vatandaşlar ve sevenleri katıldı.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Haberler

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı