KIBRIS

Ayavefe’den sağlığa bir soluk daha

Uzun yıllardır sivil toplum örgütlerine ve ihtiyacı olan bireylere yardımlarda bulunan  Milaya Capital A.Ş. Pinoroza Enterprises Ltd. ve Selin Turizm Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı, başarılı iş insanı Yaşam Ayavefe pandemi süresince bu yardımlarına devletler seviyesinde devam etti.

Binlerce aileye,  gıda ve maddi yardımlarını esirgemeyen Ayavefe, yardımlarına bir yenisini daha ekledi. Ayavefe, KKTC Sağlık Bakanlığı`na tanesi 7500 € olan solunum cihazlarından 10 adet bağışlayarak, sağlık sektörüne soluk aldırdı.
Kuzey Kıbrıs`a aralıksız yardımlarını sürdüren  Yaşam Ayafeve`nin bağışladığı solunum cihazları ,  Sağlık Bakanlığı Bakanlık Müdürü Yusuf Önderol’a teslim edildi.
Ayrıca Ayavefe,  ülkemizdeki pandemi süresince ve sonrasında da başta hızlı test kiti, oksijen makinesi, tulum, maske, hijyen seti ve daha birçok malzemenin KKTC`ye ulaştırılmasını sağlamış, yolcu uçağı kargosunda ve iş insanı Mete Özmerter`in özel uçağı ile getirilen tıbbi malzemelerin çok büyük bir kısmı, Sağlık Bakanlığı`na Yaşam Ayavefe tarafından,  KKTC Sağlık Bakanlığına hibe edilmişti.
Voice of the Island
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı