FeaturedKIBRISKıbrıs Sorunu

Anastasiadis-Lute görüşme tarihi açıklandı

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs geçici Özel Danışmanı Jane Holl Lute ile Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in 16 Kasım’da görüşeceği kesinleşti, Anastasiadis Kıbrıs Cumhuriyeti Ulusal Konseyi’ni toplantıya çağırdı.

Rum radyosuna göre, Lute’un Ada’ya 15 Kasım’da geleceğini Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasidis açıkladı. “25 Kasım’da Genel Sekreter’le yapacağımız üçlü görüşmeye  hazırlık niteliğindeki görüşmemiz 16 Kasım saat 18.30 olarak belirlendi” diyen Anastasiadis, Kıbrıs Türk tarafının da kendisi gibi irade göstermesi halinde 25 Kasım görüşmesinden sonuç alınabileceğini söyledi.

Tıkla Uygulamayı İndir

Anastasiadis, hem Lute ile 16 Kasım’da yapacağı görüşme, hem de 25 Kasım’da Berlin’de Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’le katılacağı üçlü görüşme öncesinde Kıbrıs Cumhuriyeti Ulusal Konseyi’ni toplantıya çağırdı. 13 Kasım Çarşamba günü saat 10.00’da toplanacak olan Konsey için siyasi partilere davet mektuplarının gönderildiğini duyurdu.

Son dönemde “yatırım karşılığı vatandaşlık uygulaması” ve vatandaşlık skandalları nedeniyle Anastasiadis ve hükümetiyle çatışan ve Rum liderle görüşmesine gitmeyen AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Saray’da yapılması planlanan Ulusal Konsey toplantısına katılacağını açıkladı.

(TAK)

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı