KIBRIS

Anastasiades Bulgaristan’da resmi temaslarda bulunuyor

Bulgaristan’a giden Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiades, iki günlük resmi temaslarına salı günü başlıyor.

Yapılan açıklamaya göre, Anastasiades salı günü Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ile baş başa görüşecek; devamla iki ülkenin heyetleri arasında resmi görüşmeler yapılacak.

Anastasiades ardından, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borissov ile görüşecek ve daha sonra Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev tarafından verilecek resmi bir akşam yemeğine katılacak.

Anastasiades çarşamba günü ise Bulgaristan- Kıbrıs iş forumuna hitaben bir konuşma yapacak; forum çerçevesinde Kıbrıs ve Bulgaristan Sanayi ve Ticaret Odaları ve iki ülkenin iş dernekleri arasında mutabakat zaptları imzalanacak.
Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiades, ardında Bulgaristan ve Sofya Patriği Neofitos ve daha sonra Bulgaristan Parlamento Başkanı Bayan Tsveta Karayancheva ile görüşecek.

Anastasiades Bulgaristan ziyareti sırasında Kıbrıs ve Bulgaristan arasında kurulan diplomatik ilişkilerinin 60. yıldönümü vesilesiyle yapılacak bir fotoğraf sergisinin açılışını yapacak.

Anastasiades’e Bulgaristan ziyaretinde; Maliye Bakanı Konstantinos Petrides, Hükümet Sözcüsü Kyriakos Kousios ve diğer hükümet yetilileri eşlik ediyorlar.

KHA

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı