FeaturedKIBRIS

Alsancak – Lapta çocuklar için yürüyecek

Alsancak Belediyesi, Lapta Belediyesi ve Balıkçılar Birliği’nden ortak sosyal sorumluluk

Alsancak Belediyesi, Lapta Belediyesi ve Lapta-Alsancak-Karşıyaka Balıkçılar Birliği işbirliğiyle, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yararına 31 Mart 2019, Pazar günü düzenlenecek olan “Alsancak – Lapta Çocuklar için Yürüyor” isimli sosyal sorumluluk projesinin protokolü tarafların katıldığı toplantıda imzalandı.

Alsancak Belediye Başkanı Sayın Fırat Ataser’in, Lapta Belediyesi Başkanı Mustafa Aktuğ’un, Lapta-Alsancak-Karşıyaka Balıkçılar Birliği temsilcisi Barış Kardana’nın, Kemal Saraçoğlu Vakfı Koordinatörü Övgü İnce’nin ve organizasyonun oluşturulmasında destek verecek yetkililerin de katıldığı toplantı neticesinde, bir yürüyüş etkinliği oluşturuldu.

“Alsancak ve Lapta Çocuklar için Yürüyor, Balıkçılar Birliği Balık İkram Ediyor.” sloganıyla yola çıkılan etkinlikte, Lapta-Alsancak-Karşıyaka Balıkçılar Birliği tarafından yürüyüşe katılan bağış severlere mevsimi olan “İzmarit” balığıyla hazırlanmış balık-ekmek ve belediyeler tarafından meşrubat ikramı yapılacak. 10:30’da başlayacak yürüyüşle, hem Alsancak ve Lapta bölgesinde keşif yapılması hem de bilet satışından elde edilecek gelir ile kanser hastası çocuklara umut olunması amaçlanıyor. 0-8 yaş grubunun ücretsiz olarak katılabileceği etkinlikliğin bilet ederi 25TL olarak belirlenmiş olup, bilet satış noktaları ileriki günlerde Alsancak Belediyesi, Lapta Belediyesi ve Kemal Saraçoğlu Vakfı sosyal medya hesaplarından halka duyurulacak.

Kemal Saraçoğlu Vakfı Koordinatörü Övgü İnce’nin yaptığı açıklamada, yürüyüş güzergahının Alsancak girişindeki Lemar Süpermarket’den başlayıp, Lapta Sahil Yürüyüş Yolu’nda bulunan Lapta Balıkçı Barınağı’nda sona ereceği belirtildi. Bitiş noktasında Balıkçılar Birliği’nin balık ekmek ikramıyla daha da renkleneceğini düşündüklerini vurgulayan Sayın İnce, etkinlikle ilgili “Adeta festival tadında geçecek bir yürüyüş” sözleriyle, tüm halkın bu güzel amaçlı yürüyüşe katılmalarını ümit ettiklerini sözlerine ekledi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı