FeaturedKIBRIS

ABD Senatörü Robert Menendez Kıbrıs’ın güneyinde

ABD Demokrat Parti Senatörü ve Senato Dışişleri Komitesi Üyesi Robert Menendez’in, dün itibarıyla Kıbrıs’ın güneyinde bulunduğu belirtildi.

Fileleftheros gazetesi, ABD Senatörü Menendez’in bu sabah Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis ve daha sonra Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis tarafından kabul edildi.

Gazete haberinde Menendez’in yine “Fileleftheros” gazetesinde yer alan röportajında, “ABD’nin Doğu Akdeniz’deki enerji ve güvenlik alanlarında ortaklık ilişkilerini derinleştirmesi gerektiği” şeklindeki söylemlerine de yer verdi.

Gazete Menendez’in röportajdaki açıklamalarına geniş yer verdi.

Menendez, Cumhuriyetçilerden, Florida Senatörü Marco Rubio ile birlikte aralarında Kbrıs Cumhuriyeti’nin de bulunduğu, ülkelere yönelik silah ambargosunu kaldırmasına ilişkin yasa tasarısını Senato’ya sunmuştu.

Menedez Anastasiadis ile görüşmesi sonrasında gazetecilere açıklama yaparak “Çok kapsamlı, çok olumlu bir tartışma yaptık ve ABD ile Kıbrıs arasındaki ilişkiyi derinleştirmeye devam etmek için sabırsızlanıyorum. Kıbrıs’ın sadece ABD’yle değil Batı’yla olan ilişkilerinde yepyeni bir gün bulması için harika bir an olduğunu düşünüyorum.” dedi.

(TAK – Voice of the Island 2019)

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Haberler

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı