FeaturedSpor

4. Yarışı Celal Bozbeyli kazandı

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün organize ettiği 2017 Rapa Drift Şampiyonası dördüncü yarışı dün Cemsa Sporting Center’de yapıldı. Keyifli geçen yarışta Enver Haskasap’ı finalde eleyen Celal Bozbeyli zafere ulaşmayı başardı.

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün organize ettiği KKTC 2017 Rapa Drift Şampiyonası’nın dördüncü ayağı dün Cemsa Sporting Center’de, güzel bir havada yapıldı. 20 yarışmacının mücadele ettiği yarışın sıralama turlarında Celal Bozbeyli 94 ve 92 puan elde ederek ilk sırada yer aldı.

Enver Haskasap 94 ve 88 puanla Bozbeyli’yi takip ederken 89 puanla Akay Akbil üçüncü sırada yer aldı. Sıralama puanlarına göre ilk 16 pilotun ikinci tura yükseldiği yarışta 4 yarışmacı erken elenmiş oldu. Rakiplerini bir bir eleyerek yarı finale kalan dört yarışmacı ise Celal Bozbeyli, Yusuf Çocuk, Enver Haskasap ve İbrahim Yücebaş oldu.

Çekişmeli mücadelelerin ardından Celal Bozbeyli günün birincisi olurken, yarım puan farkla Enver Haskasap  ikinci, İbrahim Yücebaş ise üçüncü oldu. 3 şampiyon pilotun arasında kariyerinin en iyi derecesini elde eden genç yarışmacı Yusuf Çocuk ise dördüncü olmayı başardı.

Yarış öncesi şampiyonada lider durumda bulunan Akay akbil şanssızlık yaşayarak çeyrek finalde elendi ve beşinci oldu. Eski şampiyonlardan Kerim Beşok altıncı, Bekir Özsusuzlu yedinci ve Yusuf Acemoğlu sekizinci oldu. Yarış sonunda yapılan ödül töreninde dereceye girenlere kupaları takdim edildi.

 

Yarışmacı
1 Celal Bozbeyli
2 Enver Haskasap
3 İbrahim Yücebaş
4 Yusuf Çocuk
5 Akay Akbil
6 Kerim Beşok
7 Bekir Özsusuzlu
8 Yusuf Acemoğlu
9 Erdoğan Aşık
10 İzer Özvurulmuş
11 Ahmet Öksüzoğluları
12 Cafer Aracılar
13 Ülkü Erçoban
14 Mehmet Akçen
15 Halil Özgem
16 Fahri Efendi
17 Güneş Alakan
18 Tolga Reyhan
19 Ali Kaçakbaflı
20 Buğur Kambillili

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı