FeaturedKIBRIS

Katar konusunda endişelenecek bir şey yok

Güney Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası (KEVE), Katar krizi konusunda endişe edilecek bir durum olmadığını belirtti.

Alithia gazetesi Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında çıkan krizin Güney Kıbrıs’a da ekonomik etkilerinin olabileceğine dair ortaya çıkan endişeler üzerine açıklama yapıldığını yazdı.

Gazeteye konuşan KEVE Genel Sekreteri Marios Çakkis, şimdiye kadar herhangi bir ciddi sorun olmadığını ve Katar’da bulunan 624 Kıbrıslı Rum çalışanın işlerine devam ettiğini belirtti.

Katar’a yönelik ihracatların durmayacağını belirten Çakkis, Katar’dan aldıkları ilk mesajlara göre, genel olarak durumun endişe verici olmadığını belirtti.

Haberde Güney Kıbrıs’tan şirketlerin Katar’da özellikle inşaat sektöründe faaliyetlerde bulunmakta olduğu belirtildi.

LÜBNAN’DA FORUM

Öte yandan gazete bir başka haberinde, Rum Ticaret ve Sanayi Odası (KEVE), Enerji Bakanlığı, Rum Yatırım Geliştirme Ajansı (CIPA), Güney Kıbrıs İşverenler Ve Sanayiciler Federasyonu (OEV), Güney Kıbrıs-Lübnan Müteşebbis Birliği’nin, 13-15 Haziran’da Lübnan’da müteşebbis forumu düzenleyeceği bildirildi.

Gazete, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis önderliğindeki heyette bankacılık, avukatlık, denizcilik, mimarlık, inşaat gibi sektörlerden 65 işletmenin yer alacağını aktardı.

Etiketler

Benzer Haberler

Başka Haberler

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı