CoronavirüsFeatured

3 köy ile ilgili karantina karmaşası!

Sipahi köyü muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu sosyal medya hesabından yeniden bir paylaşım yaparak Yeni Erenköy ,Sipahi, Dipkarpaz ve köylerindbir karantina kararı alınmadığını duyurdu.

İşte o paylaşım:

‘DUYURU: Tüm bölge hakımızın dikkatine Yeni Erenköy Sipahi Dipkarpaz köyleri daha önceki paylaşımımda bu köylerimiz karantinaya alındı diye aldığımız haber de bazı düzeltme yapmamız gerekmiştir bu köylerimizde resmi bir karantina kararı alınmamış olup bu köylere giriş çıkışlar polis tarafından kontrollü bir şekilde sağlanıp bu köylerde polis tarafından sıkı denetim yapılacaktır saygılarımla bilginize arz ederim’

Öte yandan, Polis Basın Subaylığı, söz konusu üç köye giriş çıkışların polis kontrolünde sağlandığını, bölge halkının ihtiyaçlarını izinli olsalar dahi bölgeden karşılayacaklarını, sadece çalışanlar ve çok acil ihtiyaçlıların giriş çıkış yapabileceğini açıkladı.

Başbakan Ersin Tatar ise BRT’de katıldığı programda, üç köyde tedbir amaçlı bazı önlemler alındığını; Sipahili bir şoförün, ilk koronavirüs vakasının görüldüğü Alman turist kafilesini gezdirdiğini ve yapılan test sonucu pozitif olduğunun saptandığını söyledi.

Tatar, bugün Yenirenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak’la da görüştüklerini ve duruma derhal müdahale ettiklerini kaydetti.

Ülkede zaten kısmi sokağa çıkma yasağı olduğunu hatırlatan Başbakan Tatar, Yenierenköy, Sipahi ve Dipkarpaz’a, hastalığın yayılmaması için giriş çıkışların kontrollü yapıldığını söyledi.

(BRT/TAK)

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı