“Ziya Rızkı’yı gelecek kuşaklara aktarmak sorumluluktur”

Cumhurbaşkanı Akıncı, Ziya Rızkı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Ceyhun Birinci ve beraberindeki heyeti kabulünde “Ziya Rızkı’yı her andığımızda hayatını ve mücadelesini, topluma yaptığı katkıları gelecek kuşaklara aktaracak çalışmaların eksikliğini hep dile getirdik. Rızkı gibi bir lideri gelecek kuşaklara aktarmanın en uygun yolunun ancak kalıcı bir eserle olabileceğini hep konuştuk” dedi.

Ziya Rızkı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Ceyhun Birinci de, Ziya Rızkı gibi bir lideri yaşatmak ve hatırlatmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Rızkı ile ilgili bir kitap çalışması olduğunu da anımsatan Birinci, “Ziya Rızkı kitabını oluşturmak için arkadaşlarla hep birlikte yola çıktık. Çalışmanın sonuna geldiğimizden dolayı mutluyuz” dedi.

Kitabın 3 ciltlik son halini Cumhurbaşkanına takdim eden Dr. Ceyhun Birinci, Ziya Rızkı ile özel ilişkilerinden dolayı kitapta Akıncı’nın da bir notunu arzuladıklarını söyledi.

“Ziya Babayı üç cilde sığdırmak mümkün değil” diyen Akıncı, “Cumhurbaşkanlığı olarak, devlet adına Ziya beyin anısını yaşatmak için her türlü destek bir görevdir, sorumluluktur. Üzerimize düşen ne ise seve seve yerine getireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: BRT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here