FeaturedKIBRISVOİ Özel Haber

Rum-Türk çocuk oyuncularla çekilen ilk film

Her yıl New York’ta yapılan sanat ve moda festivalinde yarı finalist seçilen, “SINIR” adlı kısa filmin yönetmenliğini Müge Günay yapıyor. Rum-Türk çocuk oyuncularla kuzeyde çekilen ilk film olma özelliği taşıyan SINIR filminin süresi 10 dakika. Çekimlerin Nisan ayı sonu Alsancak ve Karpaz’da gerçekleştiği belirtilirken,  Alsancak çekimlerinde Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser ve Belediye personelinin desteklerini esirgemediği belirtildi.

Voice of the Island

Ayrıca SINIR adlı filmin New York Brooklyn’de gösterimi olacak.

Barış, önyargısız nesiller tarafından sağlanabilir    

2 toplumlu Kıbrıs Adası’nın kuzeyinde yaşayan Deniz, evlerinin sınıra yakın olması nedeniyle annesinin uyarıları üzerine, arkadaşlarıyla dikkatli oyun oynamak zorundadır.

Ailelerinden ve eğitim kurumlarından geçmişte yaşanan acı olayları duyarak büyüyen çocuklar her zaman temkinli olmayı ezberlemiş ve karşı toplumdan birileriyle arkadaş olamayacaklarını benimsemişlerdir.

Sınır filmi, çitlerin ardına kaçan bir topun önyargıları kırabileceğini ve aynı dili konuşmasalar da birbirleriyle arkadaş olabileceklerini ve barışın önyargısız nesiller tarafından sağlanabileceğini anlatmaktadır.

Filme emek koyan kişiler…

Oyuncular: Nehir Hasipoğlu, Giosif Sinainu, Panasis Sottou, Ege Üntel,

Tuğra Özyiğit, Aysima Çebi,  Emirhan Çebi, Giosif Nicholas Sinainu, Maria Sinainu ve Kıbrıs’ın tanınmış kadın oyuncusu Suzan Polat

Set Ekibi:

Yönetmen:                        Müge Günay

Senarist:                             Şafak Yolcu

Görüntü Yönetmeni:     Bilal Kavalçalan

Sanat Yönetmeni:           Cihan Oğuzhan

Afiş Tasarım:                     Onur Kalkan

Çeviri Ekibi: Tümel Sabancı + Tünay Mertekci

 

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı