Mağusa’da kundaklama!

Mağusa’da “Berlin Bar Cafe Nargile” isimli işyerinde kundaklama sonucu çıkan yangın sonucu 4 işyerinin yangından etkilendiği aktarıldı. 

Voice of the Island

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Berlin Bar Cafe Nargile isimli iş yeri işletmecisi A.T.(E-49)’nin direktifi ile, sigortadan para almak amacıyla, başka bir şahıs tarafından konu iş yerine yakıcı madde döküp ateşe verilmek suretiyle kundakladığı tespit edilmiştir. Soruşturma sonucunda bir kişinin tutuklanmış olduğu, diğer kişinin ise aranmakta olduğu bildirildi.

Polis Basın Subaylığı yangınla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, dün saat 02:25 civarında Mağusa’da İsmet İnönü Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren “Berlin Bar Cafe Nargile” isimli iş yerinde başlayan ve bitişiğinde bulunan “Yogo Hamy”, “Loft Estate” ve  “Gülseren Shop” isimli iş yerlerine sirayet eden yangınla ilgili olarak yürütülen ileri soruşturma kapsamında, sigortadan para almak amacıyla Berlin Bar Cafe Nargile isimli iş yeri işletmecisi A.T.(E-49)’nin direktifi ile başka bir şahıs tarafından konu iş yerine yakıcı madde döküp ateşe verilmek suretiyle kundakladığı tespit edildiği aktarıldı. A.T. tutuklanmış olup, diğer zanlı ise aranmaktadır. Soruşturma devam etmektedir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here