FeaturedKIBRISSporVOİ Özel Haber

Kadınlar sahaya iniyor

Doğan Türk Birliği ve Türk Ocağı Limasol spor kulüplerinin amatör kadın futbol takımları dostluk maçı yapıyor.

Voice of the Island 2018 – Özde Azizoğlu Kaya

“Farklı renklerde olsak da, spor ve sağlık için el eleyiz” sloganı ile gerçekleşecek dostluk maçı 19 Mayıs Cumartesi günü, Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadyumu’nda yapılacak. Limasol’da temelleri atılmış iki köklü takımın kadın futbol takımlarının karşı karşıya geleceği dostluk maçından elde edilecek gelir ile Dr. Burhan Nalbantoğlu Onkoloji Bölümü’ne infüzyon makinesi alınacak ve Karaoğlanoğlu İlkokulu’na ihtiyaçları doğrultusunda yardım yapılacak.

19 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek etkinlikte iki takımın kadın takımlarının dostluk maçı yanında, kermes ve konserler de yer alacak. Etkinliğin ardından 20 Mayıs Pazar günü Limasol’a gezi düzenlenecek.

Bu anlamlı etkinliğin mimarları Deniz Nasıfoğlu, Oya Aygın ve Özlem Ferhatoğlu etkinliğin düzenlenmesine büyük katkı koyan herkes adına Voice of the Island’ın sorularını yanıtladı.

VOI: Öncelikle sizleri bu anlamlı birlikteliğinizden dolayı tebrik ederiz. Nasıl bir araya geldiniz? Fikir nasıl oluştu?

Ocak Kulübü’nün Doğan Türk Birliği’ni mağlup etmesiyle, Deniz arkadaşımızın sosyal medya üzerinden bize meydan okuması sonucunda bir araya geldik diyebiliriz. Sanal ortamda başlayan sataşmalara, DTB Kadınları olarak cevap verme hakkımızı kullandık. DTB Amatör Kadın Futbol Takımı Kaptanı Oya Aygın ve TOL Amatör Kadın Futbol Takımı Kaptanı Deniz Nasıfoğlu’nun sosyal medyadaki atışmaları bu noktaya gelmemize neden oldu. Bir araya geldik, görüşmeler yaptık. Deniz Nasıfoğlu’nun güzel fikirleri, coşkusu ve inancı hepimize bulaştı. Etkinliği yapmaya karar verdik ve gördüğümüz olumlu tepkiler çok doğru bir karar aldığımızı kanıtlar nitelikte oldu.

VOI: Takımlarınızı oluşturma sürecinden de söz eder misiniz?

İlk başlarda az katılımla, daha sonra sayımızı ve coşkumuzu arttırarak takımlarımızı oluşturduk. Takımların her biri kendi oyuncularını organize etti ve taraftar kadın oyuncularımız tarafından oluşturulan iki takım sahaya çıktı. Antrenmanlarda kimin ne yapacağını gördük. Daha sonra antrenörlerimiz Oğuz Aygın ve Dilek Özbiler bizlere teknik yardımda bulunmaya başladılar.

VOI: 19 Mayıs günü sahada olacak seyircileri neler bekliyor?

O gün sahada olacak herkes güzel bir dayanışma örneğine şahit olacak. Birlik ve beraberlik yanında, eğlenceli bir gün de onları bekliyor. O gün bizlerle olacak herkes çok güzel bir etkinliğe katkı sağlayacak. Sonucunda da Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Onkoloji Bölümü’nün en büyük ihtiyaçlarından olan infüzyon cihazının alımına ve Karaoğlanoğlu İlkokulu’nun özellikle spor faaliyetlerini daha verimli sürdürebilmesine yardım edecekler ve bunlara sebebiyet verdikleri için çok mutu olacaklardır.

VOI: Bu iki köklü takımın etkinlikleri devam edecek mi?

Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Biz diğer takımları da bu tür etkinlikler yapmaları için davet ediyoruz, hatta onlara meydan okuyoruz.

VOI: Son olarak neler söylemek istersiniz?

Birlik ve beraberliği perçinlemek için bir araya geldik. Sporun barışla olabileceğini, ezeli iki rakibin aynı zamanda çok güzel bir dostluğu olduğunu göstermeyi amaçlıyoruz. Tüm bunları yaparken, yardımlaşma ve dayanışma ile büyük işler başarılabileceğini kanıtlamak istiyoruz. Bunu başaracağımıza inanıyor ve herkesi bu etkinliğe davet ediyoruz. Gelin hep birlikte eğlenelim ve yardım edelim.

Voice of the Island 2018 – Özde Azizoğlu Kaya

 

 

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close