Esnaf ve Zanaatkarlar yeni yasa için destek arıyor

Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası yetkilileri bu çerçevede bu sabah Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret etti.

Oda yetkilileri ziyarette Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın ivedilikle Meclis’e gitmesi ve yeni projeleri İçin destek istedi.

Ziyarette konuşan Oda Başkanı Mahmut Kanber, ülkede işsizlik sorunun azaltılması ve çalışma yaşamının planlanması için Oda’nın üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduğunu söyledi.

Sürdürülebilir bir ekonominin planlı işletmelerden oluştuğuna dikkat çeken Kanber, plansızlığın işletmelerin ömrünü azalttığını kaydetti.

Kanber, Bakan Sucuoğlu’ndan, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın ivedilikle Meclis’e gitmesi için destek isterken, yeni okul projelerinin olduğunu, okulun yapımı için bürokratik konularda Bakan Sucuoğlu’ndan yardım talep etti.

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu da Esnafın ekonominin bel kemiği olduğunu dile getirererk, Esnafın yoğun olduğu ülkelerde gelir dağılımının da dengeli olduğunu söyledi.

“Çalışma yaşamını kolaylaştırmak amacıyla Bakanlık olarak üzerimize düşen görevleri yapmaya hazır” diyen Sucuoğlu, Oda ile ortak projelerde çalışma arzusunda olduklarını da yineledi.

Kaynak: BRT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here