Denktaş’tan muhalefete sert eleştiri

Demokrat Parti Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı Maliye Bakanı Serdar Denktaş Türkiye’deki hastanelere tek bir kuruş ödenmediği, çiftçinin, hayvancının, esnafın, müteahhidin ödenmediği, deniz altından gelen su konusunda Türkiye’de başka, Kuzey Kıbrıs’ta başka şeylerin konuşulduğu, ülkede kaosun yaşandığı bir dönemde hükümeti devaraldıklarını belirten Denktaş, iktidar olduktan sonra bu sorunları gidermeye başladıklarını kaydetti.

Denktaş, “geçmiş yıllardan kalan hiçbir borcu yeni yıla aktarmadık. Yatırım rakamlarının piyasaya aktarılması için adım attık. Nakit kullanımının önünü açıyoruz. Mahsuplaşma işlemini yasallaştırdık. Bilişim suçları yasası, meslek yasası mecliste. Mali Yönetim Yasası son aşamasında. Nisan ayında vergiyi ekonomik ortamda alabileceğiz. Tüm bunları 10 aylık sürede yaptık” dedi.

 

Toplumsal barışın da sağlanması adına zaman zaman duraksayıp, karar değişikliğine giderek uzlaşının yolunu açtıklarını belirten Denktaş, şimdi ise kararları geri çektiniz suçlaması ile karşı karşıya kaldıklarını kaydetti.

Muhalefetin grevler yapılmasının önüne geçtikleri ve elinden oyuncaklarını aldıkları için kendilerine kızgın olduğunu ifade eden Denktaş, sorunlar bulunduğunu ancak halkın kurumlar iyiye gittikçe devletine daha çok sarılacağını belirtti.

Ülkede bürokrasinin, halkın önünü açmak için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini ifade eden Denktaş, gençler göç ediyor denmesine rağmen bugün TC’den ülkeye dönmek için sıraya giren doktorlar bulunduğunu söyledi.

Denktaş, seçim gerektiğinde hükümetin bu kararı alabileceğini belirterek, “önümüzdeki aylar içinde gerek mali protokol gerek ülke ihtiyaçlarıyla ilgili çalışmalar meclise yansıyacak. Bu emekler seçimle ortadan kalkar. Borca ve karışıklığa geri dönülür” dedi.

Basında sürekli olarak olumsuz hava yansıtılmasını eleştiren Denktaş, doğru atılan adımların yeterince değer görmediğini söyledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here