Çuhadar suçunu kabul etti

Devriye gezen polis ekipleri tarafından uyuşturucunun etkisinde sızmış olarak bulunarak tutuklanan Hasan Çuhadar’ın tutukluluk süresi doldu 

Lefkoşa’da geçtiğimiz hafta kullanımındaki, kiralık araçta kendinden geçmiş olarak bulunan ve aracında yapılan aramada uyuşturucu ele geçirilen Hasan Çuhadar aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

5 gündür poliste tutuklu bulunan Çuhadar, dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar,  Hasan Çuhadar’ın yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak Kuzey Kıbrıs vatandaşı 2 kefilin 20’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Soruşturma tamamlandı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ahmet Bayram, zanlı Hasan Çuhadar’ın 17 Mayıs tarihinde Girne Caddesi üzerinde kullanımındaki kiralık araç içinde devriye gezen polis ekipleri tarafından kendinden geçmiş bulunduğunu anlattı.

Polis memuru Ahmet Bayram, zanlının kendine gelmesi ile aracında yapılan aramada paspas üzerinde içinde uyuşturucu olduğuna inanılan elle sarılmış 1 adet sigara, koltuk üzerinde ise şeffaf naylona sarılı 4 gram ağırlığında bonzai ele geçirildiğini söyledi.

Bayram, zanlının tutukluluk süresi içinde, işlediği suçu itiraf ettiğini soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

 

Kaynak: HAVADİS

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here