BAKAN BEROVA’NIN TEKNESİ BATTI

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’ya ait tekne, bugün akşam saatlerinde Girne Limanı mendireği civarında battı. Berova’yla birlikte teknede bulunan 7 kişinin Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldığı veya yüzerek kurtulduğu ve sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.

BEROVA VE 6 KİŞİ KURTULDU

GAZİMAĞUSA’DA BENZİN İSTASYONUNDAN 500 BİN TL NAKİT, 500 BİN TL’LİK DE ÇEK YAPRAKLARI ÇALINDI

Lefkoşa, 22 Temmuz 17 (T.A.K.): Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’ya ait tekne, bugün akşam saatlerinde Girne Limanı mendireği civarında battı. Berova’yla birlikte teknede bulunan 7 kişinin Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldığı veya yüzerek kurtulduğu ve sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.

Polis Basın Subaylığı’nın verdiği bilgiye göre, saat 18.00 sıralarında, Girne Turizm Limanı’ndan hareket eden Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’ya ait tekne, mendirek açıklarında bulunduğu bir sırada su alarak batma tehlikesi geçirdi.

Bakan Berova, iki oğlu ve dört misafiri ile  birlikte toplam yedi kişinin bulunduğu teknenin batma tehlikesi üzerine süratle bölgeye hareket eden Sahil Güvenlik ekipleri, teknedeki 5 kişiyi kurtararak karaya çıkardı. Bakan Berova ve bir kişi ise yüzerek karaya çıktığı ve tümünün sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Özdemir Berova’ya ait tekne tamamen battı.

BENZİN İSTASYONUNDAN 500 BİN TL NAKİT VE 500 BİN TL ÇEK ÇALINDI

Öte yandan dün gece Gazimağusa’daki bir benzin istasyonundan para kasasıyla birlikte kasada muhafaza edilen 500 bin TL nakit para ve 500 bin TL tutarında muhtelif çek yaprakları çalındı.

Polis bültenine göre, dün gece saat 20.00 ile bu sabah 08.00 arasında meydana gelen olayda, Gazimağusa’da Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Güneşoğlu benzin istasyonunun doğuya bakan ofis penceresi açılarak ofise girildi.

Benzin istasyonunun para kasası ve kasada saklanan yaklaşık 500 bin TL nakit ve yine yaklaşık 500 bin TL tutarında muhtelif çek yapraklarının çalındığı; soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here